•  2
  Edebi Yazı

  MÜCADELEMİZ TURAN'A KADARDIR!

    İçerik Editörü    3        0        Şikayet Et

  "Bir Türk'ün bir damla yaşı, yok edecek dağı taşı!
  Düşmanın başına arşı, gökyüzünü yıkacağız!"
  80 Darbesine zemin hazırlayan yıllarda, komünistlerin hakim olduğu bir fakültede bir yiğit daha uçmağa uğurlandı.  Anlatıyorlar o yıllarda fakültede okuyan ülkücüler;

   -Ramazan ayı gelirdi, sahur için yemekhaneye inerdik, komünistler yemekhanenin kapısının önünde bekler, sahur için gelenleri matbaa odasına götürüp işkence ederlerdi.

     Aslında 70’li 80’li yılları incelediğimizde ve döneme şahitlik edenleri dinlediğimizde,  davanın sağcı-solcu davası değil de Türk-gayri Türk davası olduğunu net bir şekilde görüyoruz. Dün katleden komünistlerin, şimdilerde ise tek savunmaları, ‘‘İlk cinayeti biz işlemedik.’’ oluyor.

  Duvarların dili olsa da söylese; Turan uğruna bu yola baş koymuş  gençlerin o yıllarda çekmiş olduğu ızdırapları... 

  O gençlerden biriydi, Ertuğrul Dursun Önkuzu.

  Türk-İslam kültürüyle yoğrulmuş bir ahlak, idealist bir ülkücü, yiğit bir delikanlı ve henüz 22 yaşındayken, yılları heba olan bir gençti.

   Sene 1970, aylardan Kasım.

  Bilirsiniz meşhurdur Ankara’nın ayazı...

  Fakat bu kez elleri sızlatan, kanı donduran soğuk değildi, gencecik bir bedendi...

   Çektiler Dursun’u bir odaya, önce ayak kemiklerini kırdılar, sonra jiletle vücudunu yaraladılar, yetmedi etlerini makasla doğradılar, yine yetmedi ağzına hortum yerleştirip bisiklet pompasıyla ciğerlerini patlattılar. Zulmetmeye doymadılar bir de üçüncü kattan aşağı attılar, Allah yolunda Turan uğruna koşan bir bedeni.

   Hiç korkmadılar adaletin tecelli etmesinden. Zira dönemin komünistleri, siyasileri, polisleri, katillere sırt dayamıştı. Fakat şunu hesap edemediler, ilahi adalet elbet bir gün tecelli edecekti.

  ‘‘Altmış yaşına gelip ölmektense, Türk milleti uğruna yirmi yaşında ölmeyi tercih ederim.’’ demişti Dursun Önkuzu ve öyle de olmuştu.

  Tam da bu noktada Abdurrahim Karakoç’un şiiri geliyor aklıma;

  Ben Milletim uğruna adamışım kendimi

  Bir doğrunun imanı, bin eğriyi düzeltir.

  Zulüm Azrail olsa, hep Hakk'ı tutacağım

  Mukaddes davalarda ölüm bile güzeldir

   Velhasıl kelam 60’lı yılların sonlarından beri devam ediyor, ülkücü gençlere yönelik yapılan saldırılar. Bunlardan yalnızca birkaçı; Ertuğrul Dursun Önkuzu, Mustafa Pehlivanoğlu, Cengiz Baktemur, Ali Bülent Orkan, Fikri Arıkan ve son dönemde ise Fırat Yılmaz Çakıroğlu...  

  Dün komünistin yaptığı zulmü, bugün ise PKK üstlendi. 

  Bu yolda daha kaç yiğit şehit edilir, Allah bilir. Fakat kaç ay, kaç sene, kaç yüzyıl geçerse geçsin hep söyledik yine söylüyoruz;

  MÜCADELEMİZ  MİLLİYETÇİ TÜRKİYE'YE, TURAN'A KADARDIR!

  Ve yine Sürekli söylüyoruz;
  BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ!

   


 •  


Görüşünüzü Bildirin

Yorum Yapmak İçin Lütfen Giriş Yapınız.

 

Facebook Yorumları