•  2
  Edebi Yazı

  GÜN DİRİLME GÜNÜDÜR

    İçerik Editörü    3        0        Şikayet Et

  GÜN AĞIT DEĞİL DİRİLME GÜNÜDÜR

  Bizler Ülkümüz uğruna; serden,yardan vazgeçenler... Tek derdimiz vatanımız,dinimiz oldu hep. Bu uğurda binler uğurladık toprağın bağrına. Binlerce can... Biz toprağın bağrına her düşüşte Tanrı Dağı'nda çiçekler açtı ve her candan tekrar dirildik. Onların tinleri uçmağa vardığında biz onlardan emanet aldığımız bu davaya birşeyler katabilmek, davaya yararlı olabilmek için gökyüzüne bakıp Üze Tengri'den yardım diledik. Karşılaştığımız binlerce güçlüğe bu dava için göğüs gerdik.

    Davamızı ne makam, ne şan, ne şöhret, ne para için satmadık. Arkamızı dönüp gitmedik. Belki düştük ama Kızıl Elma'nın ışığıyla aydınlandı yolumuz ve düştüğümüz karanlıklardan yine Ülkümüz'e sığınarak doğrulduk. Giden her çerimizin, her yiğidimizin, her neferimizin, her Ülkü gülünün ardından ağıtlar yakmak yerine dirilmeyi, doğrulmayı seçtik. 

   Bugün ahde vefa zamanı giden yiğit erlerimizin anılarını yaşatma vakti. Giden her er, ardında binlerce bırakarak gitti. Biz şimdi o binleri Ataların ışığında,töremizden ayrılmadan Tanrı Dağı'nda açmak üzere bir çiçek olacağımız güne doğru gidiyoruz. Biz davamızın yılmaz,yıkılmaz bekçileri olarak ağıtlar yakmaya değil dirilmeye geliyoruz. Ülküye gönül veren her yiğit için dirilmeye geliyoruz!..
  DİRİLİYORUZ !

  Fatma ÖZCAN

   


 •  


Görüşünüzü Bildirin

Yorum Yapmak İçin Lütfen Giriş Yapınız.

 

Facebook Yorumları